“Saules aptiekās” pieejama vakcīna pret pneimokoku infekciju

“Saules aptiekās” pieejama vakcīna pret pneimokoku infekciju

“Saules aptiekās” pieejama vakcīna pret pneimokoku infekciju. Pneimokoku infekciju izraisa baktērija Streptococcus pneumoniae jeb pneimokoks, kas organismā iekļūst caur elpceļiem. Infektologi norāda, ka pneimokoku vakcīna tāpat kā gripas vakcīna ir iesakāma daļai pacientu, kas saistībā ar koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 gadījumā varētu palīdzēt pārvarēt bakteriālas komplikācijas, ja tādas rodas.

Kā skaidrots Slimību kontroles un profilakses centra informācijā – pneimokoki var izraisīt gan salīdzinoši vieglas saslimšanas, gan ļoti smagas saslimšanas, kuru rezultātā var iestāties nāve. Pneimokoki no cilvēka uz cilvēku izplatās cieša kontakta ceļā gan ar gļotādu sekrētiem, gan gaisa pilienu ceļā. Saslimt iespējams, kontaktējoties ar cilvēkiem, kuri ir slimi ar pneimokoku infekciju un cilvēkiem, kuri ir baktērijas nēsātāji, bet kuriem nav slimības simptomu.

Ar pneimokoku infekciju iespējams saslimt jebkurā vecumā, bet visaugstākajam riskam saslimt ir pakļauti bērni līdz 2 gadu vecumam un pieaugušie pēc 65 gadu vecuma. Cilvēks var būt uzņēmīgāks pret pneimokoku infekciju, ja slimo ar gripu, hronisku plaušu slimību, ir smēķētājs vai slimo ar kādu citu hronisku saslimšanu.

Viena no pneimokoku visbiežāk izraisītajām slimībām ir pneimonija, kas bieži seko pēc vīrusu izraisītas saslimšanas, tā sākas pēkšņi un galvenie simptomi ir: produktīvs klepus, drudzis un sāpes krūtīs.

Slimību kontroles un profilakses centrs norādījis, ka vakcinācija pret pneimokoku infekciju ir visefektīvākā aizsardzība, un tā sastāv no 3 potēm. Lai gan vakcinācija nepasargā no saslimšanas ar pneimokoku infekciju, taču inficēšanās gadījumā vakcinācija palīdz to pārslimot vieglākā formā.

Vakcinēties īpaši ieteicams:

  • bērniem līdz 2 gadu vecumam;
  • cilvēkiem, kuri ir sasnieguši 65 gadu vecumu;
  • pieaugušajiem un bērniem, kuri pieder riska grupai (slimo ar hroniskām elpceļu un sirds – asinsvadu slimībām, nieru un asins slimībām, vielmaiņas traucējumiem, kuriem ir novājināta imunitāte, centrālās nervu sistēmas saslimšanas);
  • cilvēkiem, kuriem ir cieša saskare ar pneimokoku infekcijas izraisītu saslimšanu slimniekiem (piemēram, medicīnas darbiniekiem, sociālās aprūpes centru darbiniekiem);
  • smēķētājiem; ja iepriekš ir pārslimota kāda pneimokoku izraisīta saslimšana.

Lai noskaidrotu, vai Jums vai kādam no Jūsu ģimenes locekļiem nepieciešama vakcīna pret pneimokoku infekciju, sazinieties ar Jūsu ģimenes ārstu vai hroniskas saslimšanas gadījumā ar ārstējošo ārstu.

Vairāk informācijas: Slimību profilakses un kontroles centra informatīvajā metriālā

Rakstīt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Mūsu vietne izmanto sīkfailus un tādējādi apkopojot informāciju par jūsu apmeklējumu, lai uzlabotu mūsu vietni (analizējot). Lūdzu, skatiet mūsu Sīkdatņu politikas lapu, lai iegūtu sīkāku informāciju, vai piekrītiet, noklikšķinot uz pogas "PIEŅEMT VISAS SĪKDATNES".

SĪKDATŅU IESTATĪJUMI

Zemāk jūs varat izvēlēties, kāda veida sīkdatbes jūs atļaujat atrodoties šajā vietnē. Lai saglabātu savu izvēli, noklikšķiniet uz pogas "Saglabāt sīkdatņu iestatījumus".

Obligātās sīkdatnesŠīs sīkdatnes ir nepieciešamas, lai vietne korekti darbotos un attēlotos Jūsu ierīcē, tāpēc šī veida sīkdatnes nevar izslēgt. Tās parasti tiek iestatītas kā atbilde uz jūsu veiktajām darbībām, kas ir pieprasījums pēc pakalpojumiem, piemēram, jūsu privātuma iestatījumu saglabāšana, pieteikšanās formu aizpildīšana vai sesijas nodrošināšana. Jūs varat iestatīt, lai jūsu pārlūkprogramma bloķētu vai brīdinātu par šīm sīkdatnēm.

Analītikas sīkdatnesŠīs sīkdatnes ļauj mums uzskaitīt apmeklējumu un datu plūsmu avotus. Šīs sīkdatnes palīdz mums uzzināt, kuras lapas ir vispopulārākās un kuras mazāk populāras, un redzēt, kā apmeklētāji pārvietojas vietnē. Visa šo sīkdatņu apkopotā informācija ir anonīma. Ja jūs neatļaujat šīs sīkdatnes, mēs nezināsim, kad esat apmeklējis mūsu vietni.

Sociālo mediju sīkdatnesMūsu vietne ievieto sociālo mediju sīkdatnes, lai parādītu trešo pušu saturu, piemēram, Facebook, Twitter, Pinterest un YouTube . Šīs sīkdatnes var izsekot jūsu personas datus.

Reklāmas sīkdatnesMūsu vietne ievieto reklāmas sīkdatnes, lai parādītu jums trešo pušu reklāmas, pamatojoties uz jūsu interesēm. Šīs sīkdatnes var izsekot jūsu personas datus.

CitiMūsu vietne ievieto trešo pušu sīkdatnes no citiem trešo pušu pakalpojumiem, kas nav analītiski, sociālie mediji vai reklāma. Piemēram, mūsu atrašanās vietas karte.