Nereģistrētās zāles

Sākums / Pakalpojumi / Nereģistrētās zāles

NEREĢISTRĒTĀS ZĀLES

Jau gandrīz 20 gadu “Saules aptieka” ir specializējusies nereģistrēto zāļu sagādes jomā. Klīnikām un individuāliem pacientiem tiek nodrošināti medikamenti, kuri nav pieejami citās Latvijas aptiekās. Kopš Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā šādu pasūtījumu skaits ir būtiski pieaudzis.

Lai šo pārliecību īstenotu dzīvē, “Saules aptieka” komandā ir farmaceiti ar ārvalstīs iegūtu farmaceita izglītību un izcilām svešvalodu zināšanām.

Kāpēc nepieciešama zāļu pasūtīšana no citām Eiropas valstīm?

Latvijas zāļu tirgus ir ļoti mazs, salīdzinot ar tādām valstīm kā, piemēram, Vācija vai Lielbritānija. Tas rada specifiskus apstākļus farmācijas nozarē, kuru rezultātā Latvijā ir pieejams ierobežots medikamentu klāsts. Lai gan mūsu valstī trūkst daudzu pacientiem nepieciešamu medikamentu, ir vērojama tendence, ka joprojām zāles no Latvijas tirgus “pazūd”, sagādājot neērtības gan pacientiem, gan ārstiem. Jaunās un inovatīvās zāles Latvijas tirgū netiek ieviestas, un daudzi nacionāli reģistrējamie medikamenti augsto izmaksu dēļ netiek reģistrēti. Tāpēc šādās situācijās zāļu pasūtīšana no kādas citas valsts ir vienīgais veids, kā nodrošināt šīs zāles pacientam juridiski korektā veidā.

Kā notiek zāļu pasūtīšana?

Zāļu pasūtīšanas mehānisms tiek īstenots, izmantojot ārsta–farmaceita–pacienta sadarbību. Daudzu gadu gaitā esam izveidojuši ciešu sadarbību ar ārstiem, kuriem regulāri nodrošinām informāciju par iespēju pasūtīt zāles, kuras dažādu iemeslu dēļ nav pieejamas Latvijā, un Latvijā nereģistrētas zāles no citām valstīm. Savukārt ārsti informē mūs par slimību diagnozēm, kurām zāles Latvijā nav pieejamas.

Nereti pacienti ir izbrīnīti par ārstu piebildi, ka zāles varēs nopirkt “Saules aptiekā”, taču, vēršoties citās aptiekās un jautājot pēc konkrētā medikamentu, viņi drīz vien nonāk pie izpratnes, ka ģimenes ārsts ir vēlējies aiztaupīt pacienta laiku, jo “Saules aptieka” ir vienīgā aptieka Latvijā, kurā šādas zāles ir iespējams iegādāties.