„Saules aptiekās” iespējams iegādāties vakcīnas pret ērču encefalītu

„Saules aptiekās” iespējams iegādāties vakcīnas pret ērču encefalītu

Laikā, kad tuvojas pirmās patiesi siltās pavasara dienas, no siltās ziemas jau tā visai trauslā miega ir pamodušās arī ērces, līdz ar to ir laiks pārliecināties, vai nav nepieciešama vakcīna pret ērču encefalītu. “Saules aptiekās” ir pieejamas vakcīnas pret ērču encefalītu gan pieaugušajiem, gan arī bērniem.

Ērces var pārnēsāt divas galvenās slimības: encefalītu – meningīta izraisītāju un boreliozes infekciju jeb Laima slimību.

Vakcinācija pasargā no saslimšanas ar encefalītu. Jāvakcinējas trīs reizes ar noteiktiem intervāliem. Aizsardzību pret encefalītu izveidojas jau pēc otrās potes, kuru izdara 1-3 mēnešus pēc pirmās. Ātrākam rezultātam otro poti iespējams veikt jau pēc divām nedēļām. Lai aizsardzību nostiprinātu, ir jāveic trešā pote pēc 5-12 mēnešiem, savukārt bērniem līdz 16 gadu vecumam pēc 9-12 mēnešiem. Ik pēc trīs gadiem jāveic revakcinācija.

Lai noskaidrotu, vai Jums nepieciešama vakcinācija vai revakcinācija, sazinieties ar savu ģimenes ārstu. Vakcīnas var iegādāties tikai pret ārsta izsniegtu recepti un vakcinācija ir jāveic medicīnas iestādē.

Pret Laima slimību nav vakcīnas, tāpēc, dodoties dabā, veiciet piesardzības pasākumus, lai izvairītos no kontakta ar ērcēm, kā arī pēc tam rūpīgi novērojiet savu veselības stāvokli. Izplatītākais simptoms, kas raksturo inficēšanos ar Laima slimību, ir apaļi ādas apsārtumi 3-4 cm diametrā, kas parādās ērces piesūkšanās vietā 1 līdz 4 nedēļu laikā no ērces piesūkšanās. Ja konstatējat šāda veida apsārtumu, nekavējoties vērsieties pie ārsta.

Dodoties dabā, esiet piesardzīgi un rūpīgi izturieties pret savu veselību!

Rakstīt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Mūsu vietne izmanto sīkfailus un tādējādi apkopojot informāciju par jūsu apmeklējumu, lai uzlabotu mūsu vietni (analizējot). Lūdzu, skatiet mūsu Sīkdatņu politikas lapu, lai iegūtu sīkāku informāciju, vai piekrītiet, noklikšķinot uz pogas "PIEŅEMT VISAS SĪKDATNES".

SĪKDATŅU IESTATĪJUMI

Zemāk jūs varat izvēlēties, kāda veida sīkdatbes jūs atļaujat atrodoties šajā vietnē. Lai saglabātu savu izvēli, noklikšķiniet uz pogas "Saglabāt sīkdatņu iestatījumus".

Obligātās sīkdatnesŠīs sīkdatnes ir nepieciešamas, lai vietne korekti darbotos un attēlotos Jūsu ierīcē, tāpēc šī veida sīkdatnes nevar izslēgt. Tās parasti tiek iestatītas kā atbilde uz jūsu veiktajām darbībām, kas ir pieprasījums pēc pakalpojumiem, piemēram, jūsu privātuma iestatījumu saglabāšana, pieteikšanās formu aizpildīšana vai sesijas nodrošināšana. Jūs varat iestatīt, lai jūsu pārlūkprogramma bloķētu vai brīdinātu par šīm sīkdatnēm.

Analītikas sīkdatnesŠīs sīkdatnes ļauj mums uzskaitīt apmeklējumu un datu plūsmu avotus. Šīs sīkdatnes palīdz mums uzzināt, kuras lapas ir vispopulārākās un kuras mazāk populāras, un redzēt, kā apmeklētāji pārvietojas vietnē. Visa šo sīkdatņu apkopotā informācija ir anonīma. Ja jūs neatļaujat šīs sīkdatnes, mēs nezināsim, kad esat apmeklējis mūsu vietni.

Sociālo mediju sīkdatnesMūsu vietne ievieto sociālo mediju sīkdatnes, lai parādītu trešo pušu saturu, piemēram, Facebook, Twitter, Pinterest un YouTube . Šīs sīkdatnes var izsekot jūsu personas datus.

Reklāmas sīkdatnesMūsu vietne ievieto reklāmas sīkdatnes, lai parādītu jums trešo pušu reklāmas, pamatojoties uz jūsu interesēm. Šīs sīkdatnes var izsekot jūsu personas datus.

CitiMūsu vietne ievieto trešo pušu sīkdatnes no citiem trešo pušu pakalpojumiem, kas nav analītiski, sociālie mediji vai reklāma. Piemēram, mūsu atrašanās vietas karte.