Omega-3 taukskābes vegānu uzturā

Omega-3 taukskābes vegānu uzturā

Pēdējā laikā īpaši aktuāls ir veģetārs un vegāns uzturs, kurš sastāv lielākoties vai pilnībā no augu izcelsmes produktiem. Vai ikdienā ēd vegāniski? Vai esi aizdomājies par omega-3 taukskābēm savā uzturā?

Tā kā no uztura tiek izslēgti dzīvnieku izcelsmes produkti, jāpievērš īpaša uzmanība dažādu uzturvielu deficītiem, piemēram, omega-3 taukskābju, B12 vitamīna un nepietiekama olbaltumvielu uzņemšana. Omega-3 taukskābes dabīgi lielākoties sastopamas jūras zivīs (lasis, reņģes, sardīnes), augu valsts produktos (linsēklu eļļa, kaņepju sēklas, valrieksti). [1]

Omega-3 taukskābes :

  • palīdz samazināt depresijas simptomus;
  • uzlabo acu veselību;
  • samazina sirds un asinsvadu slimību risku;
  • samazina iekaisumu organismā;
  • uzlabo locītavu veselību reimatoīdā artrīta gadījumā;
  • piedalās bērna redzes un nervu sistēmas attīstībā. [3]

Kompānija Norsan ir izstrādājusi Omega-3 aļģu eļļu vegāniem. Tās sastāvā ir auksti spiesta olīveļļa, D3 vitamīns un Omega-3 taukskābes, kur dienas deva 1 tējkarote (5 ml) satur 2 g Omega-3 taukskābes (EPA 714 mg un DHA 1176 mg). [2]

Par uztura bagātinātāja nepieciešamību un lietošanu konsultējieties ar ģimenes ārstu.

Nepamatota un pārmērīga uztura bagātinātāju vai medikamentu lietošana var būt kaitīga Jūsu veselībai.

Uztura bagātinātāji neaizvieto pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu!

Atsauces:
1. Veselīga uztura ieteikumi veģetāriešiem. 2017. Veselības ministrija.
2. 13 Benefits of Taking Fish Oil. 2018.
3. NORSAN Omega-3 Vegan.

Rakstīt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Mūsu vietne izmanto sīkfailus un tādējādi apkopojot informāciju par jūsu apmeklējumu, lai uzlabotu mūsu vietni (analizējot). Lūdzu, skatiet mūsu Sīkdatņu politikas lapu, lai iegūtu sīkāku informāciju, vai piekrītiet, noklikšķinot uz pogas "PIEŅEMT VISAS SĪKDATNES".

SĪKDATŅU IESTATĪJUMI

Zemāk jūs varat izvēlēties, kāda veida sīkdatbes jūs atļaujat atrodoties šajā vietnē. Lai saglabātu savu izvēli, noklikšķiniet uz pogas "Saglabāt sīkdatņu iestatījumus".

Obligātās sīkdatnesŠīs sīkdatnes ir nepieciešamas, lai vietne korekti darbotos un attēlotos Jūsu ierīcē, tāpēc šī veida sīkdatnes nevar izslēgt. Tās parasti tiek iestatītas kā atbilde uz jūsu veiktajām darbībām, kas ir pieprasījums pēc pakalpojumiem, piemēram, jūsu privātuma iestatījumu saglabāšana, pieteikšanās formu aizpildīšana vai sesijas nodrošināšana. Jūs varat iestatīt, lai jūsu pārlūkprogramma bloķētu vai brīdinātu par šīm sīkdatnēm.

Analītikas sīkdatnesŠīs sīkdatnes ļauj mums uzskaitīt apmeklējumu un datu plūsmu avotus. Šīs sīkdatnes palīdz mums uzzināt, kuras lapas ir vispopulārākās un kuras mazāk populāras, un redzēt, kā apmeklētāji pārvietojas vietnē. Visa šo sīkdatņu apkopotā informācija ir anonīma. Ja jūs neatļaujat šīs sīkdatnes, mēs nezināsim, kad esat apmeklējis mūsu vietni.

Sociālo mediju sīkdatnesMūsu vietne ievieto sociālo mediju sīkdatnes, lai parādītu trešo pušu saturu, piemēram, Facebook, Twitter, Pinterest un YouTube . Šīs sīkdatnes var izsekot jūsu personas datus.

Reklāmas sīkdatnesMūsu vietne ievieto reklāmas sīkdatnes, lai parādītu jums trešo pušu reklāmas, pamatojoties uz jūsu interesēm. Šīs sīkdatnes var izsekot jūsu personas datus.

CitiMūsu vietne ievieto trešo pušu sīkdatnes no citiem trešo pušu pakalpojumiem, kas nav analītiski, sociālie mediji vai reklāma. Piemēram, mūsu atrašanās vietas karte.